לוקה ולינו מסעדה איטלקית סיציליאנית ים תיכונית

Luca e Lino​ Cucina Meridionale

מטבח דרום איטלקי אישי בליבה של תל אביב

 
מסעדת לוקה ולינו (לשעבר טופולינו) הינה היורשת הצעירה של מסעדת טופולינו הירושלמית הוותיקה והמוערכת, שפעלה בשוק מחנה יהודה למעלה מעשור. במסעדת לוקה ולינו החדשה – שהינה טראטוריה משפחתית במובן העמוק והאותנטי ביותר - מגישים צמד המסעדנים יונה ששון ומוריס גיני יחד עם בנם ובתם עופר (שף המסעדה) ורוני תפריט אישי ולא שגרתי המציג פנים מוכרות פחות של אחד המטבחים הפופולריים בעולם ומשלב בין השפעות אהובות ממטבחי דרום איטליה, בדגש על סיציליה.

בחלל רחב הידיים שנצבע בצבעים חמים והואר בתאורה רכה משמשים בתשומת לב אלמנטים וחומרים טבעיים וגולמיים כמו רצפת אבן ירושלמית, עץ, ברזל וזכוכית. את המראה המחוספס הקורץ לכפרי סיציליה שוברים אלמנטים צפון אפריקאיים חמים, כאשר בהקפדה ותשומת לב סודרו במסעדה רהיטים ופריטים אותנטיים בעלי מראה עתיק ומשוחזר. השילוב יוצא הדופן בין אלמנטים דרום איטלקיים, ירושלמים וצפון אפריקאיים בעיצוב החלל התל אביבי ההסטורי מייצגים את אהבתם ומסעם של הזוג שעברו לא רק מירושלים לתל אביב, אלא גם מהקולינריה המזוהה עם צפונה של ארץ המגף למטבח הדרום איטלקי, הים-תיכוני, המתאים יותר לאקלים המקומי.

התפריט של לוקה ולינו מתמקד בחבל סיציליה, המנהל קשר הדוק ומובהק עם שכנתו הצפון אפריקאית, טוניסיה, כמאתיים קילומטרים בלבד מחופיו. המטבח הסיציליאני מכונה מטבח עניים, משום שנעשה בו שימוש מועט בחמאה, ביצים, שמנת ומוצרים אחרים עשירים ויקרים. ככזה, הוא נסמך אך ורק על חומרי גלם טריים, אזוריים ועונתיים ובהם פירות הדר וזית, שקדים ואגוזים, עשבי תבלין ובר, צלפים, תנובת חלב מבקר, כבשים ועיזים, פירות ים, דגים ובשר רזה שמוגשים בשפע ובאיכות. פרט למיקום הגיאוגרפי הושפעה תרבות האוכל באי מהכובשים הרבים שעברו בו ועיקר מהאמירות המוסלמית הטוניסאית שהביאה עמה פירות וירקות כמו חציל, משמש ומלון, פיצוחים ותבלינים כמו פיסטוק, ציפורן וזעפרן וכן את הקוסקוס המפורסם. 
 
השילוב בין ההר לים, הכפרי לגולמי, והערבי ולמערבי מהווה את עמוד השדרה של לוקה ולינו. תפריט המסעדה מציג הכלאה מרתקת ביניהם בפרשנותם האוהבת, האישית, ומעודנת הטעמים של הזוג ששון וגיני. כך, למשל, לקוסקוס בעבודת יד משודך מרק עשיר של פירות ים ולוקוס; מאפה בריק ממולא בגבינת ריקוטה ביתית עם עלי תרד וחלמון ביצה; פרוסות דקות של לשון עגל מעושן משתדכות לעשבי תיבול, צלפים, פיסטוקים וחזרת טרייה, פנקוטה בניחוח יסמין ווניל ועוד.

Restaurant in Tel Aviv-yafo